שיטות פורצות דרך בהתפתחות הילד

הדרך לשינוי

אני אמא לשני ילדים שאובחנו כבעלי עיכוב התפתחותי, ובמהלך הניסיון הטבעי שלנו כמשפחה לקדם אותם באמצעות השימוש בשיטות המוצעות היום במסגרת של התפתחות הילד, ראיתי שהשיטות הקיימות אינן גורמות להתקדמות משמעותית במצבם.

כאן התחיל המסע שלי (שעודנו נמשך) שבא לידי ביטוי באיסוף שיטתי ואיטי במשך כמה שנים, של אופני עזרה שונים ומוצלחים שעליהם אתם קוראים כאן באתר.

במקרה האישי שלנו, המוקד היה עיכוב שפתי, אך זהו תחום נרחב שניתן למצוא אותו בלקויות התפתחותיות נוספות כדוגמת אוטיזם*, ואף הקושי השפתי הוא אחד מהמאפיינים שעלול לגרום בעתיד ללקויות למידה.

לכן באתר תמצאו התייחסות מעמיקה לגבי הלקויות ההתפתחותיות השונות, ואני כולי תקווה שהחומר המובא פה יסייע גם ליקירכם.הדרך לשינוי
סקירה כללית
סקירה כללית

באתר תמצאו מידע רב שיכול מאוד לעזור לכל מי שסובל ממגוון עיכובים התפתחותיים ובכללם גם סרבול מוטורי, לקויות למידה, לקויות שפה, הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם*, ומיועד להורים, מטפלים, מורים ולכל המתעניינים באשר הם.

בכל לקות התפתחותית כפי שציינתי לעיל, אני סוקרת מספר שיטות טיפוליות, כאשר בכל שיטה שאני כותבת עליה אני מסבירה מהי אותה שיטה טיפולית, מדוע היא חשובה ובמה היא עוזרת, והכתיבה מלווה בהפניות לסרטונים וכתבות כדי שתוכלו עד כמה שניתן להתרשם מהשיטה עצמה ומהאופן שבו היא עובדת.

המחשבה שליוותה אותי בעת כתיבת התוכן באתר היא לחשוף בפניכם עולם שלם של שיטות מאוד מוצלחות, חלקן מוכרות יותר וחלקן פחות מוכרות לציבור הרחב ואף לא לעוסקים בתחום ההתפתחותי, ושמטרתן לקדם את כל מי שסובל ממגוון קשיים התפתחותיים, והרגשתי פשוט שחובה עלי לחשוף את הידע שצברתי אני באופן אישי, כדי לסייע ולו אפילו אם זה רק לאדם אחד או לילד אחד או למשפחה אחת.  חשוב לדעת

חשוב לי כן להדגיש שהשיטות המובאות באתר לא מחליפות את השיטות הקיימות והמוצעות כיום לטיפול במגוון הלקויות - טיפולים התפתחותיים שונים כגון: קלינאית תקשורת, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, טיפולים רגשיים, הוראה מתקנת ועוד, אלא מהוות טיפולי השלמה ותמיכה לטיפולים הקיימים כיום, שבעיני חסרים הם, ולכן חיפשתי אחר דרכים נוספות - משלימות.

כל שיטה מביאה את ה"שומשום" שלה, את היתרון שלה, ועל מנת שתהליך מסוים יצליח, אף שיטה לא יכולה לדעתי להרשות לעצמה לפעול במנותק האחת מהשנייה. ולכן כל שיטה שבאה לקדם את האדם, בהכרח היא תלויה וקשורה לשיטה אחרת, שקשורה היא לשיטה אחרת נוספת, וכך הלאה.

זוהי בעצם ראייה רב מערכתית, ומשום כך הכי יעיל יהיה לעשות שימוש בכמה שיטות במקביל או בכמה עקרונות במקביל בעבודה הטיפולית.

אני מאמינה שזו בדיוק הדרך בה אנו יכולים לעזור ליקרים שלנו להוציא לפועל את היכולות הרבות הטמונות בהם, שמחכות רק לצאת ולפרוץ החוצה, ולהראות לכולם ובעיקר לעצמם, שהם הרבה יותר ממה שנראה להם שהם באמת!!

לשאלות פנו אליי דרך הפייסבוק - לחצו כאן, והכי הכי, מה שבא לי להגיד לכם זה – שאין ייאוש בעולם כלל ושהכל אפשרי!! ולכל האבות והאימהות באשר הם, זה מוקדש באהבה לכם! (מבחינתי השיר מתייחס גם לאב וגם לאם שנותנים מעצמם כל שביכולתם לאהובים שלהם).

 

חשוב לדעת